Gminny turniej wiedzy dla uczniów klas III – „Polska moja Ojczyzna”

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tuż przed zakończeniem I etapu edukacji uczniowie klas III z sześciu szkół gminnych wzięli udział w zorganizowanym przez naszą szkołę konkursie.

Gminny turniej wiedzy pod patronatem Wójta Gminy Lubin odbył się 23.03.2018r. Uczestnicy – 3 osobowe drużyny – w różnych sytuacjach zadaniowych posługiwali się zdobytą wiedzą o Polsce, symbolach narodowych, sławnych Polakach. Wykazali się znajomością zabytków największych miast, ich herbów oraz ważniejszych dat świąt państwowych. W grupie rozwiązywali test, krzyżówkę, odpowiadali na pytania ustne, rozwiązywali zagadki muzyczne itp.

W trakcie trwania turnieju jedna osoba wykonywała ilustrację do dowolnej legendy związanej z wybraną przez siebie stolicą Polski.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Matylda Chudy, Julia Krupa i Jakub Ozga. Zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy uczestnikom!

Danuta Kasperska

Danuta Więczkowska