SZLACHETNA PACZKA

Już po raz czwarty nasza szkoła wraz z Sołtysem i Radą Sołecką wsi Obora wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia WIOSNA „Szlachetna Paczka”.  W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę Pani Julity i jej synów: Miłosza i Szymona . Zaangażowanie wszystkich przyniosły nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy ponad  30 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, sprzęty oraz prezenty.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Pani Julita była zszokowana ilością otrzymanych paczek. Kiedy zobaczyła je już wszystkie ułożone w pokoju, zabrakło jej słów. Kiedy rodzina zaczęła rozpakowywać prezenty na ich twarzach pojawiła się radość. Pani Julita w szczególności cieszyła się z otrzymanego odkurzacza i czajnika. Chłopcy zobaczywszy nowiutkie buty musieli je od razu przymierzyć, tak bardzo im się spodobały. Największą ciekawość przykuł prezent opakowany jak tuba. Kiedy chłopcy go rozpakowali i zobaczyli, że to mapa, Miłosz powiedział: strzał w dziesiątkę, o takiej marzyliśmy. Na koniec spotkania rodzina ugościła nas przepysznymi babeczkami i podarowała małe upominki w postaci pięknego anioła dla darczyńcy oraz dzwoneczków dla każdego małego i dużego wolontariusza. Zaś chłopcy zagrali dla nas mini koncert na gitarze oraz akordeonie.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Z mojej strony chciałabym Wam bardzo mocno podziękować za tak wielkie zaangażowanie, życzliwość jaką okazaliście pani Julicie i jej synom oraz Waszą inicjatywę. Bardzo się cieszę, że została ona wybrana właśnie przez Was. Tym niezwykłym gestem spełniliście wiele ich marzeń. Przekazanie paczki było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Wierzą, że paczka pomogła im nie tylko materialnie, pokazała też, że jest dla kogoś ważna. Dziękuję Wam. Życzę pogodnych, zdrowych i niezwykłych świąt.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Chciałabym Państwu ogromnie podziękować, są Państwo niesamowitymi ludźmi. Życzę Państwu z całego serca pełnych pokoju i radości, zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia. Życzą Julita, Miłosz i Szymon.

Szkolny koordynator akcji

Barbara Kwapisz i koło Wolontariatu