Tłusty czwartek w naszej szkole

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Rada Rodziców uwierzyła, dobrych pączków dzieciom nasmażyła”.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. Wszyscy  uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych pączków ufundowanych przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Uczniowie koła wolontariatu zadbali o miły i profesjonalny poczęstunek.  ączki błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, jak były pyszne!. Bardzo dziękujemy za pyszną niespodziankę.