Tydzień bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych czerwiec 2019

Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom stanowi jeden z priorytetów działań naszej szkoły. Mając na uwadze liczne zagrożenia z jakimi mogą spotkać się uczniowie w codziennym życiu i w czasie wakacyjnego wypoczynku zorganizowano Tydzień Bezpieczeństwa.  W tych dniach uczniowie przede wszystkim:

  • zapoznali się z negatywnymi skutkami palenia papierosów, także e-papierosów, o czym w ciekawy sposób przeprowadziła warsztaty pani Joanna Gomulicka – pracownik Sanepidu w Lubinie,
  • policjanci z Komendy Powiatowej w Lubinie przypomnieli uczniom z klas I-IV podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad wodą, w kontakcie z obcym nieznajomym oraz o niestosowaniu agresji wobec innych, podsumowaniem spotkania było wręczenie dzieciom ulotek pt. Bezpieczne wakacje oraz kolorowych kamizelek odblaskowych,
  • o zachowaniu bezpieczeństwa w kontakcie z psem opowiedziała pani Ewa Koselska z Centrum Szkolenia Psów „Cywil” w Lubinie.
  • uczniowie z klas I a, Ib i II odbyli wycieczkę do zakładu Sitech w Polkowicach, gdzie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę przede wszystkim na temat bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jako pasażer w pasach.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania naszych uczniów do bezpiecznego spędzenia wakacji.

D. Kasperska