SZKOLNY TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA

,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się  ją dzieli ….”.

W dniach 21-25.09.2020 w naszej szkole trwał SZKOLNY TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA. Realizacja zadań odbywała się pod hasłem „ Nasze szczęście zależy tylko od nas. Szczęśliwy jest ten , kto potrafi cieszyć się ze wszystkiego, co ma ”. Chcąc udowodnić, że dwa słowa – radość i szkoła – nie muszą się wykluczać, a nawet – że mogą być synonimami, codziennie nasi uczniowie podejmowali nowe wyzwania. W całym  tygodniu  szczególną uwagę zwracaliśmy  na to, jak ważne jest przeżywanie szczęścia we wszystkich jego wymiarach i w każdym wieku.  Na początku każdy uczeń  musiał zdefiniować Czym dla niego jest szczęście? I odpowiedzieć na proste pytanie: Czy jest szczęśliwy. Z impetem i dużą dawką dobrej energii w całym tygodniu uczniowie stworzyli piękne prace, murale, szkolne drzewo dziecięcych marzeń. Ponadto prezentowali swoje wspaniałe talenty …..a było ich naprawdę wiele. Począwszy od sportowych, artystycznych, tanecznych a nawet umiejętności projektowania i szycia odzieży. Śmieszne uczniowskie i nauczycielskie przebrania miały również pozytywny wpływ na dobre samopoczucie i atmosferę. W ciągu tygodnia krążyły po szkole liściki z miłymi słowami, przekazywane  uczniom i nauczycielom. Był to  tydzień celebrowania, delektowania się szczęściem, okazywania sobie szczęścia i samych dobrych wiadomości. Realizacja projektu przyniosła nam nie tylko dużo dobrej zabawy, ale przede wszystkim zwróciła naszą uwagę na to, że szkoła nie musi być nudna i stresująca, a może być miejscem pełnym śmiechu i pozytywnych odczuć. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał „pozytywna uwagę”, która miała na celu pokazanie, jak ważne są miłe słowa i docenienie, których czasami tak nam brakuje. To pierwszy w naszej szkole Tydzień Szczęścia, ale na pewno nie ostatni.

Za projekt odpowiedzialne były: Barbara Kwapisz, Danuta Kasperska, Anna Kuc.