FINAŁ AKCJI SZLACHETNA PACZKA

znaczek Szlachetna Paczka

Tradycją działań wolontariackich Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych jest coroczny udział w ogólnopolskim projekcie społecznościowym Szlachetna Paczka. Wielki finał odbył się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Cała społeczność szkolna: grono pedagogiczne, pracownicy administracji, uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz  przyjaciele szkoły włączyli się do wspólnego tworzenia paczki i pomocy rodzinie. Koordynatorem działań byli nauczyciele Anna Kuc, Barbara Kwapisz,  Paulina Zacharczyk- Paryła. W tym roku przygotowywaliśmy niespodziankę dla rodziny Pani Karoliny, która samotnie wychowuje trójkę dzieci: Mateusza, Marka i Katarzynę. Rodzina była ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. W świątecznym klimacie, w atmosferze pełnej rodzinnego ciepła niejedna łza wzruszenia się pojawiła. Nie tylko u naszej wspaniałej rodziny, ale również szkolnych wolontariuszy i ich opiekunów. Rodzina była bardzo wzruszona i szczęśliwa, że dostała tak cudowną paczkę od wspaniałych Darczyńców. Na zawsze w naszych sercach pozostanie radość chłopców z otrzymania nowych ręczników, butów czy też rękawic bokserskich. Nasze serca skradła również mała dziewczynka, której radość i okrzyki zachwytu nie da się opisać w słowach. Na długo pozostaną w naszej głowie słowa m.in …”Strasznie się cieszę, że są pieluchy”, “Mamo, mam nowe bluzy do szkoły, w końcu mam coś nowego”, “Mamo, to wszystko dla Nas?” ,”Mam nowe buty na wf” czy też “Dziękujemy, to dzięki ludziom, którzy mają ogromne serca” lub “ Wooow”. Bardzo dziękujemy za ofiarność, wielkie serce wszystkim naszym Darczyńcom.  To dzięki Wam kolejna rodzina, mimo ciężkiej sytuacji zaznała trochę szczęścia. Mogła usiąść do wspólnego wigilijnego stołu,  który nie był pusty.   Udało się przekazać paczki z trwałą żywnością, środkami czystości, kosmetykami, pościelą, odzieżą, przyborami szkolnymi i dostarczyć wymarzony dywan. 

Słowo od Pani Rodziny

“Jesteśmy wzruszeni. Nie mam słów, by opisać radość, którą mam w sercu. Każda rozpakowywana paczka to łzy szczęścia. Córeczka idąc spać kazała się ubrać w nową piżamkę z Psiego Patrolu oraz nową pościel. Piękne to chwile. Są ludzie, którzy tak bardzo wsparli naszą rodzinę. Nigdy tego dnia nie zapomnimy. Życzymy wielu błogosławieństw na każdy dzień oraz zdrowia. Niech nadchodzące Święta i Nowy Rok będą dla Was wspaniałym czasem. Nasze będą. Pierwszy raz spędzimy Święta we 4. Ja z dziećmi. To będzie piękny czas.”

Słowo od Wolontariusza rodziny

„Kochani Darczyńcy!!!

Bardzo dziękuję za wspaniałą paczkę, za stworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery podczas przewożenia paczek, za uśmiech Wasz i życzliwość dla drugiego człowieka. Dziękuję za dobro, które czynicie i cieszę się, że miałam przyjemność Was poznać. Życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, Szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia i obfitości na każdy dzień. Do zobaczenia podczas następnych edycji. Spisaliście się na medal 🙂 Macie w szkole wspaniałe Dzieci, Młodzież, Rodziców i Przyjaciół. Z sercem na dłoni, wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka. Piękna postawa miłości wobec bliźniego.”

Darczyńców było wielu …..każdemu z osobna dziękujemy z głębi serca. Bez Was ta akcja nie miałaby sensu. Jeszcze raz dziękujemy! Otrzymane produkty z pewnością ułatwią życie naszej rodzinie.