SOS dla AFRICAN MUSIC SCHOOL

Drodzy Rodzice!

Już od kilku lat poprzez działalność wolontariacką zachęcamy naszych uczniów do bardziej wnikliwego i wrażliwego spojrzenia na tematy społeczne; a także zachęcamy ich do przyjmowania aktywnych i zaangażowanych postaw na rzecz drugiego człowieka. Chcąc kształtować wrażliwość młodego pokolenia włączamy się w akcje charytatywne, które są praktycznym sprawdzianem dla nabytej wiedzy. Kolejną odsłoną naszych działań jest zaplanowana wizyta uczniów z AFRICAN MUSIC SCHOOL, którzy odwiedzą naszą szkołę już 15 września. Na tę okazję Samorząd Uczniowski i Szkolny Wolontariat zaplanowały emisję cegiełek, sprzedaż których wesprze budowę szkoły w Republice Środkowoafrykańskiej. Warto nadmienić, że nadchodzące spotkanie jest kontynuacją projektu, który rozpoczęliśmy w ub. roku, goszcząc w progach naszej placówki nauczyciela AMS, lubinianina – p. Krzysztofa Gumiennego. Spotkanie zaowocowało podjęciem szerszej współpracy, w ramach której nasi uczniowie wystąpią na koncercie  “SOS. Lubin dla African Music School”. Koncert odbędzie się 17 września w CK “Muza” w Lubinie. Biletem wstępu jest zakup cegiełki o nominale 100 zł. Do biletu dołączona zostanie płyta: “Zamiast broni”.

Z szacunkiem i muzycznym pozdrowieniem – NAUCZYCIELE