DZIEŃ POSTACI Z BAJKOWEJ

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na  5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Ten dzień to  święto wszystkich bajkowych postaci. Dzieci z naszej szkoły również postanowiły uczcić go przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.  Nie zabrakło: księżniczek, Myszki Miki, Uczniów Hogwartu, Czarownic, Spider-manów  i wielu innych bajkowych postaci.

W  klasach młodszych , Punkcie Przedszkolnym i Oddziałach Przedszkolnych było dziś bardzo wesoło, gry i zabawy związane z ulubionymi postaciami, zagadki  czy konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Uczniowie starszych klas czytali głośno bajki młodszym.  Bawiła się również młodzież klas V-VIII, która w zamian za przebranie była dziś łagodniej traktowana przez nauczycieli.

Koło Wolontariatu i Samorząd Szkolny skorzystał z okazji przeprowadzać akcję charytatywną, sprzedając wśród uczniów pyszne tosty. Pieniążki ze sprzedaży zostaną przekazane na zakup zabawek, materiałów plastycznych, puzzli, gier planszowych dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie we Wrocławiu.  Zostaną one przekazane m.in. małym pacjentom Przylądka Nadziei oraz oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii. Relacja z zakupów zostanie umieszczona na dniach. Dziękujemy za dobrą zabawę i okazane serce.