Szlachetna Paczka w naszej szkole

Już po raz piąty nasza szkoła przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka – projektu Stowarzyszenia Wiosna, który inspiruje ludzi do niesienia pomocy potrzebującym.

W tym roku wybrana została rodzina, w które Pan Daniel (50 l.) z żoną Elą (44 l.) i córką Klarą (14 l.) znaleźli się w trudnej sytuacji. Rodzina była zawsze aktywna zawodowo. Małżeństwo wspólnymi siłami remontowali mieszkanie, tak by stworzyć jak najlepsze warunki do życia. Szczególnie zależało im na zbudowaniu wymarzonej łazienki. Niestety, życie napisało swój własny scenariusz i pomieszało wszystkie plany małżeństwa. Pan Daniel uległ wypadkowi w pracy. Mężczyzna niefortunnie wbił w stopę kawałek ostrego narzędzia. W wyniku powikłań cukrzycowych doszło do amputacji kończyny dolnej. Obecnie żona sprawuje opiekę nad niepełnosprawnym mężem. Upragnionym prezentem dla rodziny będzie nowa pralka. Obecny używany sprzęt jest w złym stanie technicznym, zużywa dużo wody  i prądu. Rodzina będzie bardzo wdzięczna  za żywność, środki czystości na którą zwykle brakuje pieniędzy.

Najważniejsze potrzeby wybranej rodziny to:

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, dżem, olej, płatki śniadaniowe, warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne itp.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do naczyń, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, szampon, pasty do zębów, szczoteczki do zębów,

Inne: ręczniki, koc, kołdra, poduszka, pościel,

Specjalne upominki:

Pan Daniel chciałby dostać zestaw kosmetyków. Pani Ela marzy o mikserze, a Klara chciałaby otrzymać zestaw kosmetyków.

Upragnionym prezentem dla rodziny będzie nowa pralka. Obecny używany sprzęt jest  w złym stanie technicznym, zużywa dużo wody i prądu.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

Zbiórka darów trwa do 4 grudnia 2019 r.

Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać u Opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu Barbary Kwapisz