SZLACHETNA PACZKA 2021

znaczek Szlachetna Paczka

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych przyłączyła się do akcji: Szlachetna Paczka projektu Stowarzyszenia Wiosna, który inspiruje ludzi do niesienia pomocy potrzebującym. W tym roku poznamy historię niezwykłej rodziny. 

Historia Rodziny 

Wybrana została rodzina, w której Pani Karolina  (42 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Mateusza  (13 l.), Marka ( 11 l.) i Katarzynę (2 latka). Kobieta żyła w toksycznym związku, w którym była przemoc fizyczna i psychiczna. Bicie i poniżanie było na porządku dziennym. Chłopcy doświadczyli obrażania i wyśmiewania. Odbiło się to na stanie emocjonalnym starszego syna Mateusza, który jest pod stałą opieką psychologa. Kobieta dla dobra pociech uciekła od męża i postanowiła się rozwieść. Mieli nadzieję, że w końcu zaznają spokoju i rozpoczną życie na nowo. Okazało się inaczej, były partner zaciągnął pożyczki na panią Karolinę, podrabiając jej podpis i ich nie spłacał. Teraz zadłużenie przeszło na panią, co spowodowało problemy finansowe. Rodzina nie poddaje się i walczy o umorzenie długu w sądzie. 

Piękno Rodziny 

Pomimo trudnego momentu życia, w jakim znalazła się pani Karolina, jest ona bardzo dzielną i silną osobą. Walczy o to, aby dzieciom nigdy niczego nie brakowało. Rodzina jest ze sobą bardzo zżyta. Lubią spędzać razem wolny czas na świeżym powietrzu. Chłopcy uprawiają boks i parkour. Marek często gra w piłkę nożną, a Mateusz układa konstrukcje z klocków Lego, oraz interesuje się informatyką. Ma w planach iść do szkoły średniej o tym kierunku, aby poszerzać swoją wiedzę. Kasia swój czas poświęca głównie na zabawie z mamą i braćmi. Widać, że dzieci są dla kobiety najważniejsze na świecie. Nie wyobraża sobie życia bez nich, to dzięki nim wciąż walczy i ma nadzieję na lepsze jutro.

Ten rok z powodu pandemii jest bardzo wyjątkowy, dlatego bardzo zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Wiemy, że serca macie wielkie. W tym roku jednocześnie prowadzić będziemy również zbiórkę symbolicznych datków na zakup potrzebnego wyposażenia tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby (wpłat będzie można dokonywać na konto Rady Rodziców z dopiskiem -Szlachetna Paczka  Bank PEKAO SA 97 1240 1486 1111 0011 0871 4079  oraz do puszki umieszczonej w sekretariacie szkoły)

Zbiórka potrwa do 8 grudnia 2021 r.

 Przedmioty można dostarczać do szkoły. W przypadku chęci zakupu wybranych przedmiotów typu odzież, obuwie, wyposażenie domu prosimy o kontakt  z koordynatorem, aby przedmioty się nie powtarzały (po wcześniejszym kontakcie z koordynatorem akcji).

Najważniejsze potrzeby to (przedmioty już zakupione zostały wykreślone):

Żywność trwała:  herbata zwykła i owocowa,mięta, melisa, miód, kasza, konserwy mięsne, makaron. konserwy rybne, mąka, ryż, olej, owoce i warzywa w puszkach- słoikach ,  dżem truskawkowy, mleko owsiane i normalne, płatki do mleka, rodzynki, słodycze i przyprawy.

Środki czystości:  mydło / żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, szampon, podpaski/tampony, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów, proszek do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe, gąbki do zmywania naczyń

Środki czystości najmłodszego dziecka : pieluszki jednorazowe 4+ Dada, szampon/płyn do kąpieli, pasta do zębów.

Przybory szkolne: papier kolorowy, bloki: A3 i A4, długopisy zmazywalne z gumką ( niebieskie ), przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania: Kołdra i pościel ( poszwa, prześcieradło) 140×200, ręczniki kąpielowe i małe, ściereczki kuchenne, mop, garnek 5 l, dywan  (4m x  2,70)   

 Odzież i obuwie:

Mateusz:  bluza (przejściowe) rozmiar L, piżama całoroczna  rozmiar L,  spodnie przejściowe dresowe  rozmiar L, obuwie sportowe – halówki rozmiar 41

Marek:  bluza (przejściowe) rozmiar 164 cm ,  spodnie przejściowe dresowe  rozmiar  164 cm , spodnie przejściowe jeansy  rozmiar  164 cm , obuwie sportowe – halówki rozmiar 39                                                                                                                                       

Katarzyna 2 latka : czapka (zimowa) rozmiar 98 cm, legginsy (przejściowe) rozmiar  98 cm, obuwie kozaki zimowe spodnie dresowe  (przejściowe) rozmiar 98 cm, piżama rozmiar  98 cm, bielizna (rajtuzki) rozmiar 98 cm, obuwie kozaki zimowe, rozmiar 23

Szczególne upominki dla rodziny :
Pani Karolina – plecak czarny średniej wielkości
Marek – rękawice bokserskie rozmiar 6 oz Mateusz – rękawice bokserskie rozmiar 8 oz Katarzyna – Skye z Psiego Patrolu

KONTAKT DO KOORDYNATORÓW AKCJI:

bkwapisz@spszklarygorne.pl                   
akuc@spszklarygorne.pl        
mstefaniak@spszklarygorne.pl               
pzacharczyk-paryla@spszklarygorne.pl
bsobol@spszklarygorne.pl                          

tel. Basia 603-673-015      lub    tel. Ania  691-571-410