Tydzień Promocji Zdrowia „Zdrowo jemy – zdrowo żyjemy”

W dniach 16 – 20 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia. Celem działań było propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej. Uczniowie wykonywali zadania zgodnie z planem opracowanym na cały tydzień.

Głównymi działaniami było uczestnictwo uczniów w warsztatach edukacyjnych: „Wiem, co jem” dla uczniów z klas I-III poprowadzone przez panią Aldonę Adamowicz  i „Program dla szkół” dla uczniów I – V poświęcony tematyce zdrowego odżywiania, w szczególności diecie bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Innym niecodziennym zadaniem był ruch w postaci pieszej wędrówki przez las, a w klasach wykonywanie zdrowych wiosennych kanapek z nowalijkami. Również w tym tygodniu mieliśmy okazję gościć w naszej szkole panią  Dominikę Czubaszek – dietetyk kliniczną i sportową, która przeprowadziła prelekcję na temat podstaw żywienia oraz wykonała chętnym uczniom analizę składu ciała. Nasi uczniowie z klas VII – VIII miło nas zaskoczyli swoim zainteresowaniem i zaangażowaniem.

Uwieńczeniem tygodnia było spotkanie z pszczelarzem panem Zbigniewem Marutem, który w ciekawy sposób opowiedział o życiu pszczół i produkcji zdrowego miodu.

Życzymy wszystkim zdrowia przez cały rok !