Oddziały i punkt przedszkolny

Gość z dalekiej północy w naszym przedszkolu

Jak co roku, 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził gość z dalekiej północy – Święty Mikołaj. Dzieci już od dłuższego czasu przygotowywały się na jego przybycie i jak tylko dźwięk mikołajowych dzwonów rozbrzmiał w drzwiach naszego przedszkola dzieci przywitały Gościa serdeczną piosenką.  Przedszkolaki przygotowały przepiękne laurki, które przekazali niecodziennemu przybyszowi. Mikołaj każdemu dziecku poświęcił chwilę na rozmowę, a potem przekazał im świąteczne paczki.

Na koniec podziękował Wszystkim za gościnę i razem ze swoimi Śnieżynkami pojechał obdarowywać kolejne dzieci.

WYCIECZKA DO KINA „HELIOS” W LUBINIE

W dniu 8 listopada 2017 r. dzieci Oddziału Przedszkolnego grupy 5 – 6 latków wybrali się na wycieczkę do kina ,,Helios” w Lubinie, w którym obejrzeli zestaw klasyków bajek dotyczących zagadnień przyjaźni i opieki. Dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących tematyki: „ Przedszkolak przyjacielem. Moc przyjaźni.”

Znakomite i pięknie sceny pozwoliły odkryć przed dziećmi wspaniały świat przygód Reksia, Bolka i Lolka, Koziołka Matołka, Baltazara Gąbki i wielu innych bohaterów. Zarówno dzieci jak i nauczyciele na nowo mogli docenić wartość polskiej animacji, która poruszała jakże ważną tematyką: „Kto to jest przyjaciel?” czy „Rola przyjaźni w trudnych chwilach z dziecięcych wyobraźni”. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia …

 

 

ZAJĘCIA Z BIBLIOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM „O”

Dnia 06.11.2017 roku w Oddziale Przedszkolnym grupie zerówkowej odbyły się zajęcia Biblioterapii poprowadzone przez Panią Annę Kuc. Wsparcie dzieci w radzeniu sobie z trudnymi uczuciami i ogólny rozwój osobowości jest bardzo ważnym elementem. Dzieci nie zawsze potrafią sobie radzić z tak trudnymi emocjami, jak złość, strach, zazdrość czy smutek. Bajki, wspaniale odpowiadają na ich zapotrzebowanie, ponieważ dzięki magicznemu przedstawianiu zdarzeń i takiemu też sposobowi ich wyjaśniania, wprowadzamy porządek i ład. Wspaniała zabawa z bajką          „Cztery Elfy” połączona z wykonywaniem kukiełek sprawiła wiele frajdy dzieciom.

Bardzo dziękujemy!!

 

DZIEŃ CHŁOPCA W ODDZIELE PRZEDSZKOLNYM „0”

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopca. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki Oddziału Przedszkolnego grupy zerówkowej zaśpiewały swoim kolegom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. Całość atrakcji umiliły zabawy na świeżym powietrzu i puszczanie baniek.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Przy pomocy rodziców dziewczynki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego przygotowały upominki dla swoich kolegów. Dziękujemy cukierni Miód Malinka za pyszne ciastka, które dodatkowo osłodziły nam ten dzień.

 

 

 

 

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

4 października w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia i omawianego tematu przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego przygotowywały kolorowe, zdrowe kanapki. Dzieci samodzielnie komponowały śniadanie z przyniesionych z domu produktów, po czym ze smakiem zjadały zdrowe przekąski.

Piłkarze K.S Unia Szklary Górne z wizytą w przedszkolu oraz spotkanie z miedziowymi piłkarzami ręcznymi

W ramach Tygodnia Sportu Europejskiego nasze przedszkole odwiedzili piłkarze z Klubu Sportowego „Unia Szklary Górne” – napastnik Kamil Kogus oraz kapitan drużyny Alwin Famulski. Panowie opowiedzieli przedszkolakom o historii drużyny, pokazując zdobyte do tej pory puchary. Dzieci oglądały i przymierzały koszulki oraz zadawały pytania dotyczące diety, treningów i rozegranych meczy. Bardzo dziękujemy naszym piłkarzom za odwiedziny i wyczerpujące odpowiedzi.

Przedszkolaki uczestniczyły również w spotkaniu z Panem Bartłomiejem Jaszka, grającym trenerem piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. Panu Bartłomiejowi towarzyszyła również klubowa maskotka „miedziowych szczypiornistów” – Krecik. Reprezentantom naszego przedszkola udało się zdobyć kilka imponujących bramek.

Do zobaczenia na meczu!

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

7 września 2017 dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0” oraz uczniowie z klas I, IIIa i IIIb, spotkali się z Paniami Policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

28 września 2017

SPORTOWA RYWALIZACJA

23 września 2017

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie. Dobrze o tym wiedzą dzieci Oddziału Przedszkolnego grupy 5 – 6 latków oraz Punktu Przedszkolnego. W ramach realizacji Europejskiego Tygodnia Sportu dzieci miały okazją do sportowej rywalizacji. Po krótkiej rozgrzewce przyszedł czas na zawody i zaciekłą zabawę. Oczywiście wszystko odbyło się z zasadami Fair Play. Nie mogło zabraknąć również sportowych okrzyków!

 

WYJĄTKOWE ZAJĘCIA

25 września2017

Co to są wykopki? Skąd się biorą ziemniaki? Na to pytanie dzieci Oddziału Przedszkolnego grupy 5 – 6 latków oraz Punktu Przedszkolnego szukały odpowiedzi poprzez praktyczne działania. To niewiarygodne z jakim entuzjazmem dzieci podeszły do tego zadania. Dzięki uprzejmość Państwa Kazimierza, Grażyny i Celiny Żmuda mogliśmy sprawdzić jak wygląda uprawa tej wyjątkowej rośliny. Nie ma lepszej okazji niż wykopki, które w wielu miejscach regionu powoli dobiegają już końca. Jakie było zdziwienie na widok kopaczki do ziemniaków, która posłużyła do mechanicznego wykopywania bulw ziemniaczanych z redlin. Niektóre dzieci w tym temacie są już specjalistami i swoją wiedzą dzieliły się z innymi. Wiele radości dało dzieciom zbieranie ziemniaków, zwłaszcza szukanie najmniejszych okazów.

Andrzejki

„Czary mary wosku lanie….” czyli wróżby andrzejkowe w punkcie przedszkolnym. Z okazji andrzejek nasi najmłodsi po wysłuchaniu krótkiej historii tego zwyczaju zajęli się przewidywaniem własnej przyszłości. Wrzucaliśmy grosz do miski z wodą wypowiadając życzenia, losowaliśmy z magicznego pudła przedmioty wróżące o przyszłym zawodzie, ustawialiśmy buty aby dowiedzieć się kto pierwszy zmieni swój stan cywilny, przekuwaliśmy serca w poszukiwaniu imienia przyszłego męża lub żony i na końcu laliśmy wosk przez dziurkę od klucza. Moc wrażeń. Tańce i pyszne ciasteczka wspaniale podsumowały całą zabawę.

A. Kosacz-Gol

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Zokazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wraz z kolegami z starszej grupy wybrały się na wycieczkę do „Kubusiowego Zakątka” w Lubinie. Dzieci wspaniale się bawiły w sali zabaw korzystając ze wszystkich jej atrakcji. Podczas zabaw dzieci odwiedził Kubuś Puchatek, który potańczył chwilę z dziećmi. Uśmiechnęte i odrobinkę zmęczone dzieci wracały autobusem do domu, co było wielką atrakcją dla nich.

A. Kosacz-Gol

Konkurs plastyczny „Eko Miś”

24 listopada rozdane zostały nagrody za „Eko Misie”. W konkursie plastycznym wzięły udział dzieci z trzech grup przedszkolnych.

W najmłodszej grupie 3 latków:

I miejsce zajął Marcel Zagdański,

II miejsce Szymon Kogus i Patryk Fuczyło,

III miejsce Kamila Walter.

W grupie 4,5-latków:

I miejsce Igor Pielech,

II miejsce Antoni Kopp,

III miejsce Hubert Róg i Oliwier Żmuda.

W najstarszej grupie 6-latków

I miejsce Nikola Fuczko,

II miejsce Małgosia Liszczyńska.

III miejsce Asia Kogus.

Nagrody pocieszenia/wyróżnienie: Borys Jężak, Natalia Łapińska i Klaudia Ratajek.

Jury miało nie lada problme z podjęciem decyzji gdyż wszystkie Eko Misie były wspaniałe i bardzo kreatywnie wykonane. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za wspaniałe prace.

A. Kosacz-Gol

PoczytajMy

W ramach współpracy z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci 3 uczennice wraz z opiekunem p. Krystyną Chudy odwiedziły nasze przedszkole aby poczytać bajki maluchom. Przedszkolaki z punktu przedszkolnego z uwagą słuchały bajek o strażakach dla chłopców i o dziewczynce, która zgubiła się na zakupach dla dziewczynek. Po krótkiej rozmowie na temat wysłuchanych tekstów przedszkolaki wraz z starszymi koleżankami        zabrały się do kolorowania obrazków. Było bardzo sympatycznie. Czekamy na kolejne spotkania.

A. Kosacz-Gol

Pasowanie na przedszkolaka

Dzieci 3-letnie z punktu przedszkolnego stały się prawdziwymi przedszkolakami. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności woklane, recytatorskie i taneczne. Pochwalili się również znajomością kilku zwrotów po angielsku. Rodzice także zostali sprawdzeni i złożyli uroczystą przysięgę ślubując dbać o swoje ukochane dzieci. Pani Dyrektor za pomoca ogromnego pióra po wspaniałych występach artystycznych pasowała naszych milusińskich. Po wręczeniu upominków: dylomów, książek, słodkości i zabawek przyszedł czas na słodki poczęstunek. Wszyscy uczestniczący w tym wielki wydarzeniu skosztowali pysznego torta, upieczonego przez jedną z mam panią Annę Socha. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji uroczystości.

A. Kosacz-Gol

Dzień drzewa

Przedszkoalki z Punktu Przedszkolnego 10 października obchodziły Światowy Dzień Drzewa. Po rozmowach na temat „Dlaczego dzrewa są takie ważne?” przyszedła czs na zabawę z farbami. Na dużym arkuszu papieru dzieci za pomocą swoich rączek zamoczonych w farbie stworzyły pzrepiękne drzewo i świetnie się bawiły.

A. Kosacz-Gol