Erasmus+

 Ciekawe linki – nauczanie języka angielskiego poza szkołą.

Gry

Filmy

Słowniki

Wolontariusze w Naszej Szkole

27 września Dyrektor Szkoły Elżbieta Piasny oraz nauczyciel języka angielskiego Adrian Dragan odwiedzili Uniwersytet Wrocławski, gdzie mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu ze studentami programu Erasmus+. Celem wizyty było nawiązanie współpracy i pozyskanie wolontariuszy do pracy w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości.

Lekcja otwarta

Odbyliśmy wszystkie zaplanowane szkolenia w ramach programu Erasmus+, jednak wcale nie oznacza to, iż Projekt pt. „Szkolenia zagraniczne kadry nauczycielskiej kluczem do rozwoju i sukcesu szkoły” już się zakończył. Robimy wszystko, aby podzielić się zdobytą wiedzą z innymi i kolejna okazja już 28 kwietnia (czwartek). W tym dniu odbędzie się lekcja pokazowa dla nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców, podczas której skupimy się na następujących zagadnieniach:

– nauczanie w systemie CLIL;
– najnowsze osiągnięcia metodyki nauczania języka angielskiego jako obcego;
– motywowanie uczniów do nauki;
– zarządzanie placówką oświatową.

Realizujemy wiele działań mających na celu upowszechnianie rezultatów Naszego Projektu. Obecnie nagrywamy film o Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, oczywiście w języku angielskim.

Zachęcamy  do odwiedzania strony internetowej http://erasmusplus.org.pl/. Można tam znaleźć wiele informacji dotyczących programu Erasmus+.

Serdecznie polecamy!


Kolejna relacja z Bournemouth

Powoli dobiegają końca kolejne szkolenia w ramach programu Erasmus+. Pani Elżbieta Piasny oraz pan Adrian Dragan przebywają obecnie w jednej z angielskich szkół podstawowych, gdzie mają okazję zobaczyć z bliska, jak funkcjonuje tamtejszy system edukacyjny. Pan Tomasz Haber uczestniczy w szkoleniu przygotowującym do nauczania w systemie CLIL. W przerwach między zajęciami jest troszkę czasu na wycieczki – w niedzielę zwiedziliśmy Oxford. Mądrzejsi i bogatsi o nowe doświadczenia już w najbliższą sobotę wracamy do Polski. Nie możemy się doczekać, kiedy naszą wiedzę wykorzystamy w codziennej pracy z uczniami oraz codziennym funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej w Szklarach Ģórnych. Jesteście ciekawi? Prosimy o chwilę cierpliwości.


Niespodziewana wizyta

Jesteśmy coraz bliżej kolejnych szkoleń realizowanych w ramach programu Erasmus+. Mamy nadzieję, że i tym razem nauczymy się wielu nowych rzeczy i poznamy fantastycznych ludzi. Podczas przerwy świątecznej odwiedził Nas niespodziewany gość – Hyeonjin Oh – pochodzący z Korei Południowej student, którego mieliśmy przyjemność poznać podczas ostatniego pobytu w Bournemouth. Do Polski przyleciał na zaproszenie pana Adriana Dragana i w wolnej chwili postanowiliśmy sprawdzić, czy język polski rzeczywiście jest taki trudny. Jak słychać, nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Zobacz pozdrowienia dla naszej szkoły!


Kolejne szkolenia tuż, tuż…

Czas leci, a przygotowania do wyjazdu na kolejne szkolenia nabierają tempa. Poprzednie odbywały się w Richard Language College – podobnie będzie teraz, aczkolwiek tym razem będziemy mieli okazję przyjrzeć się nauczaniu z jeszcze bliższej perspektywy. Pokesdown Community Primary School (szkoła podstawowa dla dzieci w przedziale wiekowym 4-11) – to również tam swoją wiedzę pogłębiać będą pani Elżbieta Piasny oraz pan Adrian Dragan. Obserwacje zajęć, rozmowy z nauczycielami i uczniami, uczestniczenie w codziennym funkcjonowaniu Szkoły – to tylko niektóre zalety styczniowego wyjazdu. W tym samym czasie pan Tomasz Haber będzie doskonalił swoje umiejętności językowe i metodyczne pod kątem nauczania w systemie CLIL. Bilety lotnicze zakupione, wiemy również z kim będziemy mieli przyjemność mieszkać – nie pozostaje nic innego, jak jechać i czerpać wzorce od najlepszych. Udział w programie Erasmus+ to ogromna szansa i mamy zamiar wykorzystać ją w stu procentach. Człowiek uczy się przez całe życie.


YES! YES! YES!

Otrzymaliśmy potwierdzenia kolejnych szkoleń – panowie Tomasz Haber i Adrian Dragan oraz pani Elżbieta Piasny 16 stycznia 2016 roku rozpoczną swoją kolejną niezapomnianą wyprawę do Bournemouth. Korzystając z okazji, chcieliśmy również poinformować, iż uczestnicy poprzednich szkoleń otrzymali certyfikat Europass – Mobilność – dokument opisujący kwalifikacje i umiejętności nabyte podczas zorganizowanego pobytu (zwanego europejską scieżką kształcenia) w innym kraju europejskim w celach edukacyjnych lub szkoleniowych.


„Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły”

Tak było również w Naszym przypadku. Wszystkie zaplanowane mobilności dobiegły końca. Jako ostatni w Bournemouth przebywał pan Tomasz Haber, który pracował nad swoimi umiejętnościami językowymi. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z jakości przeprowadzonych szkoleń, gościnności rodzin, piękna Wielkiej Brytanii. Mieliśmy okazję pracować ze świetnymi wykładowcami, przebywać w miejscach, gdzie dominuje język angielski, poznać fantastycznych ludzi, podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą – a wszystko po to, aby Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych stale się rozwijała. Warto dodać, iż to jeszcze nie koniec przygody z programem Erasmus+. Kolejne wyjazdy planowane są na początek 2016 roku.


Szkolenia trwają

Nie zwalniamy tempa. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych ukończyli kolejne szkolenia w ramach programu Erasmus+. Panie – Anna Kosacz-Gol, Marzena Szymańska oraz pan Adrian Dragan brali udział w szkoleniu metodyczno-językowym, podczas którego mieli okazję poznać najnowsze metody rozwijania wszystkich sprawności językowych. Poza tym, otrzymali cenne wskazówki odnośnie nauczania języka angielskiego w pracy z najmłodszymi. Pani Elżbieta Piasny uczestniczyła w szkoleniu językowym. Warto dodać, iż to jeszcze nie koniec wrażeń w trakcie tych wakacji. W przyszłym tygodniu kolejne szkolenie rozpoczyna pan Adrian Dragan, a 15 sierpnia swoją naukę w Bournemouth zapoczątkuje pan Tomasz Haber.


Kilka wspólnych fotek


Relacja z pobytu w Bournemouth

Pierwsze koty za płoty 🙂 Dwoje nauczycieli z naszej szkoły ma już za sobą pierwszy kurs w ramach programu ERASMUS +. Podczas tego szkolenia uczestnicy nabyli wiedzę dotyczącą  motywowania uczniów do nauki oraz kształtowania w nich nieustannej chęci do pogłębiania swojej wiedzy.


Galeria mediów


PRZYGOTOWANIA DO WYJAZDU W RAMACH ERASMUS+

Opublikowany 2015-03-12

Już tylko 3 miesiące zostały do rozpoczęcia szkoleń w ramach projektu ERASMUS+, do którego zakwalifikowała się kadra nauczycielska z naszej szkoły.

Tak przygotowujemy się do wyjazdu 😉

Otrzymaliśmy od Organizatora potwierdzenia pierwszych wyjazdów w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja 1 „Mobilność kadry”. 22 czerwca 2015 roku pan Adrian Dragan oraz pani Anna Kosacz-Gol rozpoczną naukę w Bournemouth. W lipcu dołączą do nich panie: Elżbieta Piasny i Marzena Szymańska, a w sierpniu swoje szkolenie odbędzie pan Tomasz Haber. „Szkolenia zagraniczne kadry nauczycielskiej kluczem do rozwoju i sukcesu szkoły” to nazwa Naszego Projektu i Nasze motto. Już nie możemy się doczekać.

Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE.

Przekaz odzwierciedla wyłącznie pogląd autora. NA i KE nie są odpowiedzialne za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób