Aktualności

BARBARA KWAPISZ (14.04.2025)

Uczniowie klasy 1a w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”  podczas zajęć muzycznych mieli okazję bawić się i uczyć z wykorzystaniem kolorowych rurek Bum Bum. Te lekkie, wykonane z bezpiecznego tworzywa instrumenty szybko wzbudziły zainteresowanie dzieci, dzięki swoim intensywnym barwom i przyjemnym dźwiękom, które można z nich wydobyć poprzez uderzanie o różne powierzchnie lub w dłoń. Zajęcia z rurkami Bum Bum były nie tylko świetną zabawą, ale też cennym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie rozwijali koncentrację, ćwiczyli koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, a także uczyli się współpracy w grupie. Wspólne granie rytmów, podążanie za instrukcjami nauczyciela czy odtwarzanie prostych melodii wymagały uważności, współdziałania i wzajemnego słuchania się. Takie zajęcia to doskonały przykład nauki przez zabawę, w której muzyka staje się narzędziem wspierającym wszechstronny rozwój dzieci.

PAULINA ZACHARCZYK-PARYŁA (04.04.2025)

W marcu uczniowie klasy 1B podczas zajęć Kodowania korzystali z klocków LEGO Education, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci korzystając z instrukcji budowały różne przedmioty ale także projektowały własne modele. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których nauka została połączona z zabawą. Wspólnie spędzony czas  rozwijał kreatywność uczniów oraz integrował cały zespół klasowy. 

AGNIESZKA CZERWIŃSKA-RÓŻAŁOW (04.04.2025)

Lekcja chemii w klasie 8 z wykorzystaniem długopisów 3D

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klasy 8 mieli okazję utrwalać wiedzę o węglowodorach i ich wzorach w nietypowy, kreatywny sposób – za pomocą długopisów 3D! Młodzież łącząc naukę z zabawą, miała możliwość praktycznego odwzorowania modeli cząsteczek związków – alkanów lub alkenów (np. metanu, etanu, propenu). Dzisiejsze zajęcia umożliwiły uczniom naukę poprzez doświadczenie i praktyczne działanie, rozwój kreatywności i zdolności manualnych, a także utrwalenie wiedzy chemicznej w atrakcyjnej formie. To doskonały przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać edukację i sprawiać, że nauka staje się interaktywna i fascynująca!

DANUTA KASPERSKA (04.04.2025)

Wykorzystanie rurek bum, bum i klocków LEGO w klasie 2a

Podczas lekcji z edukacji muzycznej dzieci miały okazję pracować z rurkami bum, bum, które pozwoliły im rozwijać umiejętności rytmiczne i muzykalność. Używanie tych instrumentów pomogło uczniom lepiej zrozumieć podstawowe zasady muzyki, a także doskonalić zdolności współpracy w grupie. Zajęcia były pełne radości, a dzieci z entuzjazmem angażowały się w wykonywanie różnych ćwiczeń rytmicznych.

Z kolei na zajęciach z kodowania dzieci pracowały z klockami LEGO, co pozwoliło im rozwijać kreatywność, zdolności logicznego myślenia oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Budowanie różnych konstrukcji z klocków wspierało rozwój przestrzennej wyobraźni, a także współpracę w grupie. Uczniowie poznawali podstawy programowania poprzez zabawę, co było zarówno edukacyjne, jak i inspirujące.

DOROTA DRAGAN:
W ramach realizacji projektu „Laboratoria Przyszłości”; podczas lekcji informatyki w klasie VI wykorzystano drukarkę 3D do praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu projektowania w technologii trójwymiarowej. Uczniowie, pracując w programie Tinkercad, samodzielnie projektowali modele pionków szachowych, a wybrane prace zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D. Dzięki temu uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ich wirtualne projekty przenoszone są do rzeczywistości, co wzbudziło duże zainteresowanie i zaangażowanie. Proces druku został omówiony na zajęciach, a nauczycielka wyjaśniła działanie urządzenia, jego budowę oraz zasady przygotowania plików w formacie STL do wydruku. Drukarka 3D okazała się niezwykle inspirującym narzędziem, które w praktyce wspiera rozwój kreatywności, umiejętności projektowych i technicznych, jednocześnie przybliżając uczniom nowoczesne technologie wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Wydrukowane pionki będą wykorzystywane na kolejnych zajęciach do projektowania całego zestawu figur szachowych.

URSZULA SKOBEL:
Uczniowie naszej szkoły na lekcjach muzyki korzystają z Bum Bum Rurek. Jestem pewna, że Bum Bum Rurki staną się elementem koncertu, jaki będzie miał miejsce w naszej szkole. Sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Podczas zajęć z Klockami Korbo klasa 2b rozwija logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, a także umiejętność pracy w zespole. Dzięki wspaniałej zabawie nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.

JULITA BULIK:
W grudniu uczniowie klasy IIIa w trakcie zajęć technicznych korzystali z klocków LEGO Education, które otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci  budowały elementy związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Były to bardzo ciekawe zajęcia, w których dzieci ćwiczyły swoją kreatywność.

MACIEJ STEFANIAK:
Uczniowie klasy 7a wzięli udział w konkursie „Zainspiruj Premiera”, którego celem było nagranie 60-sekundowego filmu z przesłaniem dla Starego Kontynentu, w związku z rozpoczynającą się polską prezydencją w Unii Europejskiej. Do realizacji zadania wykorzystano aparat fotograficzny Canon EOS Mk II oraz mikrofon pojemnościowy Sennheiser MKE 200, zakupione w ramach programu „Laboratoria w Przyszłości”. 

ANNA KOSACZ-GOL
Wysyłanie i tworzenie kartek z życzeniami jest pięknym choć coraz bardziej zapomnianym zwyczajem. Podczas zajęć na temat tradycji bożonarodzeniowych uczniowie klasy 3 b mieli możliwość obejrzenia różnorodnych kartek za pomocą nowoczesnego wizualizera firmy Epson. Samodzielne ustawianie kartek i oglądanie ich na dużym ekranie sprawiało uczniom wiele przyjemności.

15.05.2023

Rodzaje krajobrazów #Długopisy3D #Przyroda#klasa4 #LaboratoriumPrzyszłości

Poniżej przedstawiamy efekty pracy uczniów klasy 4 na lekcji przyrody. Każdy uczeń za pomocą długopisu 3D firmy Banach stworzył własnoręcznie krajobraz. Zdecydowanie wygrał krajobraz pojezierny J

Karolina Mucha

Nauczycielka przyrody

26.04.2023

Chemia z długopisami 3D

Czy długopisy 3D można wykorzystać podczas lekcji chemii? – Oczywiście, że tak! Uczniowie klasy 8 tworzyli dziś na zajęciach modele cząsteczek związków chemicznych wykorzystując do tego długopisy 3D, pozyskane w ramach programu „Laboratorium przyszłości”. Z ogromną precyzją, dokładnością i uwagą, ale z uśmiechem na twarzach, tworzyli wzory poznanych węglowodorów. Jak się szybko okazało, taki sposób nauki, utrwalający zdobyte na lekcjach wiadomości i umiejętności, zyskał ich wielką aprobatę. Zobaczcie sami!

Agnieszka Czerwińska-Rożałow

24.04.2023

Szkolenie z długopisów 3D#Banach #Laboratorium Przyszłości

W środę 19 kwietnia odbyło się  szkolenie dedykowane wszystkim nauczycielom, którzy chcą wykorzystywać długopisy 3D na lekcjach przedmiotowych oraz zajęciach dodatkowych.

W ramach szkolenia nauczyciele zapoznali się z obsługą i tworzeniem modeli 3D, korzyściami wynikającymi z użytkowania długopisów 3D firmy Banach, podpowiedziane im było jak kreatywnie poprowadzić zajęcia i jak wykorzystać sprzęt  na zajęciach przedmiotowych, terapeutycznych czy dodatkowych.

Nauczycielki z wielkim zaangażowanie wykonywały swoje prace, a efekty przedstawiamy na zdjęciach.

Jestem przekonana , że nasze lekcje z pewnością urozmaici ta innowacyjna metoda a uczniowie będą z jeszcze większym zaangażowaniem uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.

Karolina Mucha

08.02.2023
Świetlica nie musi być nudna!!!!

Uczniowie najmłodszych klas mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności , tworząc  za pomocą długopisów 3D różnego rodzaju kształty. Sprzęt nabyty został przez szkołę ramach programu „Laboratorium Przyszłości”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały pracę i już pytali o kolejne takie spotkanie

Poniżej kilka ujęć

04.12.2022
Od początku bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie z radością przystępują do zajęć z wykorzystaniem rurek dźwiękowych Bum Bum, które nasza szkoła zakupiła w ramach Laboratoriów Przyszłości. Posiadamy kilka zestawów diatonicznych, dzięki którym możliwa jest jednoczesna praca w kilku zespołach. W LISTOPADZIE instrumenty ubogacały zajęcia w klasach I-III i zajęcia instrumentalno wokalne.

24.10.2022
Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany m.in. do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Od bieżącego roku szkolnego pragniemy systematycznie informować Państwa o tym, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi.Tymczasem biegniemy na lekcje z długopisami Banacha, by stworzyć nasze pierwsze prace 3D.